خانه / تاریخچه فعالیت رجا

تاریخچه فعالیت رجا

 

تاریخچه فعالیت مجتمع فرهنگی و آموزشی رجا (منطقه ۱۱ آموزش و پرورش تهران )

این واحد آموزشی از اواخر مرداد ماه سال ۱۳۶۹ بوسیله آقایان ماجد ، صعودی ، هادیان فر و ملک آرا  در ساختمان کوچکی واقع در خیابان کارگر ، خیابان شهید نظری که توسط آقای ملک آرا در اختیار دبیرستان قرارگرفته بود ، در دو رشته ریاضی و تجربی آغاز به کار کرد.

ثبت نام از اوایل شهریور ۱۳۶۹ آغاز گردید و در سال تحصیلی ۷۰-۶۹ با حدود ۱۶۰ نفر دانش آموز ، این واحد آموزشی فعالیت خود را شروع کرد.

در این سال مسئولیت ریاست دبیرستان به عهدۀ آقای محمود حائری و معاونت آن را آقای محمدباقر قجرزاده معاون باسابقه و باتجربه دبیرستان البرز برعهده داشتند.

دبیران این دبیرستان ترکیبی از دبیران البرز و دارالفنون و سایر مدارس ممتاز تهران بودند.

در همان سال اول تحصیلی عده زیادی از دانش آموزان به امید اینکه مدارس غیر انتفاعی نظیر بعضی از مدارس ملی سابق شرایط قانونی تحصیلی و قبولی را آنطور که باید و شاید رعایت نمی کردند ثبت نام کرده بودند و در همان سال مجبور به ترک دبیرستان شدند . اما خوشبختانه با فعالیت مجدد مسئولین ، باز هم اول مهرماه سال ۱۳۷۰ با کناره گیری آقای حائری به مدیریت اجرایی آقای داوود ماجد و مدیریت آموزشی آقای بهزاد صعودی با حدود ۱۲۰ دانش آموز سال تحصیلی ۷۱-۷۰ آغاز شد.

در کنکور سال ۱۳۷۲ در رشته ریاضی آقای نیما زبیری دانش آموز این دبیرستان موفق به کسب رتبه یک در هر دو مرحله کنکور شد و در همان سال صد در صد دانش آموزان چهارم در کنکور قبول شدند که ۷۰ درصد آنها قبولی هر دو کنکور سراسری و آزاد بودند.

در سال ۱۳۷۲ با یاری جناب آقای بهمن کشاورز ریاست محترم انجمن  اولیاومربیان دبیرستان ، مدرسه موفق به خرید مکان آموزشی برای خودش شد که پس از بازسازی ، سال تحصیلی ۷۴-۷۳ را در ساختمان مخصوص خود شروع نمود.

به دلیل اینکه اولین مجوز پیش دانشگاهی منطقه ۱۱ را به دبیرستان رجا دادند لذا با خریدن ساختمانی دیگر و آماده سازی آن ، دوره پیش دانشگاهی در ساختمان مستقل به معاونت جناب آقای ارشد برازنده یکی از باتجربه ترین  افراد و معاون سابق دبیرستان خوارزمی آن زمان ، سال تحصیلی خود را آغاز کرد . دوره راهنمایی در سال ۱۳۹۰ و دوره ابتدایی مجتمع در سال ۱۳۹۴ شروع به کار کردند و اینک مجتمع آموزشی از پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی به مدیریت اجرایی آقای داوود ماجد و مدیریت آموزشی آقای بهزاد صعودی مشعول به فعالیت می باشد.